STRONA GŁÓWNA
Jednodniowa wyprawa do Łodzi – nauka i przygoda klas IV-VII
57W dniu 18 czerwca 2026 r. uczniowie klas IV–VII uczestniczyli w jednodniowej wycieczce do Łodzi. Wyruszyliśmy wcześnie rano, a do szkoły wróciliśmy późnym wieczorem, po godzinie 22.00. W wyjeździe uczestniczyli również pracownicy szkoły sprawujący opiekę nad uczniami, pani Agnieszka Rogula, pani Olga Zyzman- Ponikowska, pani Agnieszka Żebrowska, pani Agnieszka Pawlik- Osuch, pani Mariola Jadzwidzic, w tym wychowawcy. Mimo intensywnego programu wszystkim dopisywały świetne humory i energia do odkrywania kolejnych atrakcji.
Tydzień Bezpieczeństwa i Zdrowia w naszej szkole
Jak co roku, czerwiec obfitował w naszej szkole w działania profilaktyczne i edukacyjne. Po wcześniej zrealizowanych warsztatach z udziałem przedstawicieli Zespołu Świętokrzyskich i Nadnidziańskich Parków Krajobrazowych w klasie I, III oraz V i VII, przyszedł czas na kolejne przedsięwzięcia, które zostały zorganizowane w ramach „Tygodnia Bezpieczeństwa i Zdrowia”. Program wydarzenia obejmował szereg spotkań i zajęć poświęconych bezpieczeństwu, zdrowemu stylowi życia oraz odpowiedzialnym zachowaniom. prowadzonym przez przedstawicieli różnych instytucji.
Śladami literatury, historii i regionalnego dziedzictwa – wyjątkowa wycieczka uczniów klas III–VIII
5117 czerwca uczniowie klas III–VIII, aktywnie korzystający z zasobów Biblioteki Publicznej w Nowej Słupi, pod opieką pań: Anny Stachury-Hińczy, Agnieszki Żebrowskiej oraz Ewy Mazur wzięli udział w wyjątkowej wycieczce edukacyjnej zorganizowanej przez panie Bibliotekarki. Program wycieczki był bardzo ciekawy i pełen wartościowych doświadczeń. Pierwszym punktem była wizyta w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Kielcach, gdzie uczniowie mieli okazję poznać historię i działalność tej niezwykłej instytucji. Zwiedzanie biblioteki zrobiło na wszystkich ogromne wrażenie – nowoczesne przestrzenie, bogaty księgozbiór oraz wyjątkowa atmosfera tego miejsca pokazały, że biblioteka to nie tylko książki, ale także przestrzeń do nauki, odkrywania świata i rozwijania zainteresowań. Następnie uczniowie odwiedzili Muzeum Lat Szkolnych Stefana Żeromskiego w Kielcach, gdzie wzięli udział w bardzo interesu
MALI ODKRYWCY Z KRZEMIENNEJ DOLINY... W BIBLIOTECE SZKOLNEJ
Wojewódzki Urząd Pracy w Kielcach, w ramach realizowanego projektu "Zbudowanie systemu koordynacji i monitorowania regionalnych działań ma rzecz kształcenia zawodowego, szkolnictwa wyższego oraz uczenia się przez całe życie, w tym uczenia się dorosłych", wydał książeczkę edukacyjną pt. "Mali odkrywcy z Krzemiennej Doliny i wielkie pomieszanie", która w przystępny i atrakcyjny sposób przybliża dzieciom świat zawodów, rozwija ciekawość poznawczą oraz wspiera kształtowanie pozytywnych postaw wobec nauki i planowania przyszłości. Miło nam poinformować, że do naszej szkoły przekazano pięć takich egzemplarzy z nadzieją, że opowieść ta pomoże uczniom odkrywać własne talenty, poznawać różne profesje oraz zrozumić, jak istotne w codziennym życiu są wiedza i kompetencje, a sama książeczka stanie się wartościowym wsparciem w realizacji działań z zakresu działań doradztwa zawodowego.
Muzyczna podróż dookoła świata – wakacyjny koncert Filharmonii Świętokrzyskiej
16 czerwca w naszej szkole odbyło się wyjątkowe muzyczne spotkanie – wakacyjny koncert przygotowany przez artystów Filharmonii Świętokrzyskiej. Była to niezwykła podróż pełna dźwięków, rytmów i ciekawostek, podczas której uczniowie mogli przekonać się, że muzyka potrafi zabrać nas niemal w każdy zakątek świata. Podczas koncertu artyści zabrali nas w wakacyjną podróż, opowiadając o różnych środkach transportu oraz o tym, że przygodę można rozpocząć na wiele sposobów. Spotkanie rozpoczął utwór „Mucha w mucholocie”, który wprowadził wszystkich w radosny, wakacyjny nastrój. Następnie uczniowie aktywnie włączyli się w koncert, śpiewając piosenkę „Jedzie pociąg” i tworząc wspólnie muzyczny pociąg. Kolejnym przystankiem naszej wyprawy był Meksyk. Dzięki utworowi „La Kukaracza” przenieśliśmy się w gorące klimaty tego kraju. Następnie muzycy zabrali nas do Włoch, wykonując znaną i lubianą melodię
Słowo ma moc! Podsumowanie II Powiatowego Konkursu Recytatorskiego "Słowo o Bogu"
Miło nam poinformować, że dwie uczennice naszej szkoły - Kaja Kończak (kl. VII) i Marcela Sadkowska (kl. VI) - wzięły udział w II Powiatowym Konkursie Recytatorskim "Słowo o Bogu". Organizatorem przedsięwzięcia było Starostwo Powiatowe w Kielcach oraz Zgromadzenie Braci Oblatów ze Świętego Krzyża. Wydarzenie odbyło się w Klasztorze Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej na Świętym Krzyżu. Uczestnicy rywalizowali w dwóch kategoriach wiekowych: uczniowie klas V-VIII szkół podstawowych oraz uczniowie klas I-V szkół ponadpodstawowych. Głównym celem konkursu było: rozwijanie umiejętności interpretacji tekstów literackich o tematyce religijnej, popularyzacja wartości chrześcijańskich oraz kultury żywego słowa, a także inspirowanie do osobistego przeżywania wiary poprzez poezję i prozę. Nasze uczennice pięknie się zaprezentowały. Marcela Sadkowska wygłosiła wiersz Adama Asnyka "Pan Jezus chodzi

PROJEKTY REALIZOWANE W NASZEJ SZKOLE




Godziny dzwonków
Wtorek 23.06.2026Galeria zdjęć
- brak danych
- liczba odwiedzin: 2575808




